Concursuri

Primăria com. Gilău, cu sediul în Gilău, str. Principală nr. 273, jud. Cluj, în baza Legii 188/1999, organizează concurs pentru ocuparea următoarelor funcţii publice de execuţie vacante:

– inspector, grad professional superior, clasa I, în cadrul BIROULUI INVESTIȚII, URBANISM, DISCIPLINA ÎN CONSTRUCȚII, AMENAJAREA TERITORIULUI. Condiții specifice: studii universitare de licenţă absolvite cu diplomă, respectiv studii superioare de lungă durată, absolvite cu diplomă de licenţă sau echivalentă, specializarea construcţii civile, industriale şi agricole sau arhitectură. Vechime în specialitate studiilor necesare ocupării postului: 9 ani.

– consilier, grad profesional superior, clasa I, în cadrul COMPARTIMENTULUI RESURSE UMANE. Condiții specifice: studii universitare de licenţă absolvite cu diplomă, respectiv studii superioare de lungă durată, absolvite cu diplomă de licenţă sau echivalentă și curs de Inspector resurse umane autorizat CNFPA dovedit cu certificat. Vechime în specialitate studiilor necesare ocupării postului: 9 ani.

– inspector, grad professional superior, clasa I, în cadrul COMPARTIMENTULUI REGISTRU AGRICOL. Condiții specifice: studii universitare de licenţă absolvite cu diplomă, respectiv studii superioare de lungă durată, absolvite cu diplomă de licenţă sau echivalentă (studiile juridice reprezintă un avantaj). Vechime în specialitate studiilor necesare ocupării postului: 9 ani.

– inspector, grad professional asistent, clasa I, în cadrul COMPARTIMENTULUI ACHIZIȚII PUBLICE. Condiții specifice: studii universitare de licenţă absolvite cu diplomă, respectiv studii superioare de lungă durată, absolvite cu diplomă de licenţă sau echivalentă (studiile juridice reprezintă un avantaj). Vechime în specialitate studiilor necesare ocupării postului: 1 an.

– inspector, grad professional debutant, clasa I, în cadrul SERVICIULUI PUBLIC DE ASISTENȚĂ SOCIALĂ. Condiții specifice: studii universitare de licenţă absolvite cu diplomă, respectiv studii superioare de lungă durată, absolvite cu diplomă de licenţă sau echivalentă în administrație publică. Vechime în specialitate studiilor necesare ocupării postului: fără vechime.

– șef serviciu Poliție locală, clasa I, în cadrul SERVICIULUI POLIȚIE LOCALĂ. Condiții specifice: Studii universitare de licenţă absolvite cu diplomă, respectiv studii superioare de lungă durată, absolvite cu diplomă de licenţă sau echivalentă și permis de conducere categoria B. Vechime în specialitate studiilor necesare ocupării postului: 2 ani.

– polițist local, grad profesional superior, clasa I, în cadrul SERVICIULUI POLIȚIE LOCALĂ. Condiții specifice: Studii universitare de licenţă absolvite cu diplomă, respectiv studii superioare de lungă durată, absolvite cu diplomă de licenţă sau echivalentă și permis de conducere categoria B. Vechime în specialitate studiilor necesare ocupării postului: 9 ani.

– 7 posturi polițist local, grad profesional principal, clasa III, în cadrul SERVICIULUI POLIȚIE LOCALĂ. Condiții specifice: studii liceale, respectiv studii medii liceale, finalizate cu diplomă de bacalaureat şi permis de conducere categoria B. Vechime în specialitate studiilor necesare ocupării postului: 5 ani.

Data susţinerii concursului este 22 ianuarie 2018  ora 10 – proba scrisa și în 24 ianuarie 2018 ora 10 – interviul. Dosarele de înscriere se pot depune la sediul Primariei comunei Gilău până în data de 3 ianuarie 2018. Concursul se va desfăşura la sediul Primăriei comunei Gilău, str. Principală, nr. 273, jud. Cluj.

Date de contact: Mănăstireanu Cristina, telefon/fax  0264-371646, e-mail primariagilau@yahoo.com.

Documente atasate

FișierDimensiune fișierDescărcări